Na těchto stránkách se můžete seznámit s různými technickými památkami, které jsme potkali na našich cestách po republice i zahraničí.

Králodvorská cementárna
Malodráha Králův Dvůr -
Beroun - Koněprusy
Lom Kosov u Berouna
Lom Kobyla u Koněprus
Vápenka Zdice
Vápenka Loděnice u Berouna
Tomáškův lom a vápenka u Srbska
Lomy Hostim I a II u Srbska
Alkazar a Divadýlko
Petzoldův lom u Srbska
Červený lom u Koněprus
Kruhový lom -
- lom Tetín
Cementárna Radotín - Lochkov
Prokopský lom v Praze - Hlubočepích
Vápenka Biskup, Kvis, Kotrba
v Praze - Řeporyjích
Vápencové lomy Prastav
Praha - Řeporyje
Cementárna v Praze - Podolí
Mramorový lom Cikánka
v Praze - Slivenci
Pacoldova vápenka a dolomitový důl
v Praze - Velké Chuchli
Vápencové lomy v okolí Horažďovic
Vápenka Velké Hydčice
Lomy a vápenka
Bohdaneč u Kutné Hory
Vápenka Závratec
Vápenictví ve Vápenném Podole
Lafarge Cement
Čížkovice
Vápenka Miskovice
u Kutné Hory
Vápenka Mezholezy
u Kutné Hory
Vápenka Kovářská
Vápenka Železný Brod
Cementárna Bohosudov
Vápenka Litoměřice -
- důl Richard
Vápenka Leopold Straschov a spol.
Mezihoří u Benešova
Historické vápenky
Černý Důl v Krkonoších
Lom a vápenka Calmit
Žirany u Nitry
Čedičový lom Tlustec
na Českolipsku
Těžba a zpracování žuly
Lom Matula Hlinsko
Žulové lomy Teletín
Kamenolom Kocbeře
KOKAM s.r.o.
Lomy Amerika - Mořina
Lom Holý vrch
Kladensko - nučická dráha
Kladenské železárny
Vojtěšská a Poldina huť
Králodvorské železárny
Důl Mayrau
Vinařice u Kladna
Důl Michal - Petr Cingr
v Ostravě - Michálkovicích
Dolní oblast
Ostrava - Vítkovice
Třinecké železárny
Vysoká pec Františka
Stará huť u Adamova
Železárny Hrádek u Rokycan
Neptun Komárov
Železárny Mariina huť
Buzuluk Komárov
Dřevouhelná vysoká pec Barbora
Jince
Železárny Kovářská
Železárny Plasy
Stará Huť
Hýskov
Nová Huť
Nižbor
Železárny města Rokycan
Klabava
Železárny města Rokycan
Rokycany
Závod Siderit Nižná Slaná na Slovensku
- těžba a úprava železné rudy
Stará kanalisační čistírna
v Praze Bubenči
Rudolfova štola
Petrochemie - Kralupy nad Vltavou
Česká rafinérská / Kaučuk
Petrochemický kombinát
Záluží u Litvínova
Přívozské závody na výrobu minerálních olejů
Ostramo - Ostrava Mariánské Hory
Kom. spol. Julius Rütgers - zpracování dehtu
Moravská Ostrava
Ostravsko - karvinské koksovny
a chemické provozy
První rakouská továrna na výrobu sody v Hrušově-
-Moravské chemické závody Dukla
Ostrava - Hrušov
Spolek pro chemickou a hutní výrobu
Solvay & Cie - Tonaso
Ústí nad Labem
Spolek pro chemickou a hutní výrobu
Spolana Neratovice
Severočeské chemické závody
Lovochemie-Lovodlaždice-Glanzstoff-Preol
Lovosice
Lovosická akciová společnost
pro výrobu rostlinných olejů -
- Aniveg s.r.o. Lovosice
Český průmysl pro výrobu a zužitkování
kyseliny uhličité - Technoplyn
Praha - Hlubočepy
Michelská plynárna
Praha - Michle
Rafinerie minerálních olejů, David Fanto a spol.
PARAMO Pardubice
Cihelna Zeolit s.r.o.
Kladno - Koněv
Strojní cihelna Josef Hrubý a spol.
Červené Pečky
Schmidtova kruhová cihelna
Třebichovice u Kladna
Cihelna a vápenka
Vavřetice u Jílového u Prahy
Strojní cihelna rodiny Maturů
Boubín u Horažďovic
Nákladní lanovka cihelny Lišov
Sklárna Kavalier - Keraglass
Otvovice
Opuštěná pila, papírna a elektrárna
Zadní Hamry u Nýrska
První rakousko-uherská továrna na kolečka
ke kočárkům Franze Watzlawicka
Rejštejn u Kašperských Hor
Dřevozpracující podnik Praha
Praha - Libeň
Ústřední elektrická stanice
král. hl. m. Prahy v Holešovicích
Elektrárna města Žižkova
Praha - Žižkov
Elektrická ústřední stanice v Karlíně
Praha - Karlín
Vozovna a elektrárna Křižíkovy dráhy v Libni
Praha - Libeň
Elektrárna města Smíchova
Praha - Smíchov
Energetická ústředna Walter
Praha - Jinonice
Teplárna a elektrárna
Praha - Malešice
Vodní elektrárna ESSO
Poděbrady
Elektrárna města Pardubic
Městská elektrárna
Slezská Ostrava
Městská elektrárna a lázně
Beroun
Společenský pivovar pražských sládků
v Praze - Bráníku
Akcionářský pivovar - Staropramen
v Praze - Smíchově
První pražský měšťanský pivovar
Praha - Holešovice
Pivovar a sladovna Praha - Lochkov
Akciový pivovar Dalešice -
pivovar filmových Postřižin
Černokostelecký zájezdní pivovár -
Kostelec nad Černými lesy
Maceškův starozámecký pivovar Votice
a další potravinářská výroba
Sladovna Skuhrov
Parostrojní pivovar Liteň
Pivovar právovárečného měšťanstva v Berouně
Rodinný pivovar Berounský medvěd
Parostrojní pivovar a sladovna
v Suchomastech
Jan Nolč, pivovar
Tmaň
Měšťanský pivovar v Plzni
Prazdroj - Pilsner Urquell
Český plzeňský pivovar
akc. společnosti v Plzni - Světovar
První plzeňský akciový pivovar v Plzni
Gambrinus
Jaroslava Šilingera pivovar a sladovna
Jince
Elektrostrojní pivovar a sladovna
v Lochovicích, B. Štoll
Parostrojní pivovar a sladovna
v Červených Pečkách
Pivovar Českobrodského várečenstva
Český Brod
Pivovar právovárečného měšťanstva
v Táboře
Maschinen Bierbrauerei - Malzerei Josef Kluge
Pivovar a sladovna Rudník
Pivotel - pivovar a hotel MMX
Lety u Dobřichovic
Pivovar Antoš
Slaný
Pivovar Lipan
Dražíč
Pivovar Hostomice
Sladovna a minipivovar
Kounice
Starobrněnský pivovar
Starobrno
Akciová společnost libereckého pivovaru a sladovny
Pivovar Konrád - Vratislavice nad Nisou
Vratislavická kyselka
Vratislavice nad Nisou
Sodovkárna a lihovar
Praha - Holešovice
Fischl & Rosenbaum, továrna na líh a potaš
Zlatý lihovar a.s. Praha - Zlíchov
Obilní lihovar
Kralupy nad Vltavou
Lihovar Vilém Grauer a syn
Ostrava - Svinov
Pardubická rafinerie lihu,
továrna na likéry a octovou tresť
Ignáce Wertheimera
Hobé - Pardubice
C. & K. privátní cukrovar ve Zvoleněvsi
Statek Zvoleněves
Rolnický cukrovar
Cerhenice
Cukrovar Ratboř
Historická lesní úvraťová železnice
Kysucko-oravská lesná železnica
Nákladové nádraží
Praha - Žižkov
Nádraží Praha- Bubny
Buštěhradská dráha - Pražský Semmering
Trať z Prahy Smíchova na Zličín
Rakouská severozápadní dráha
pozůstatky zrušeného úseku
Praha Vysočany - Praha Těšnov
Industriálně - železniční fotogalerie
nákladních tratí a vleček
mezi Prahou Hostivaří a Malešicemi
Železniční uzel Praha - Vršovice
Všetaty -
- železniční stanice,
opuštěné lokomotivní depo
Báňské nádraží - depo Báňské dráhy
Východní remíza ČSD
Ostrava

Tramvaje v industriální krajině
Českomoravská - Kolben - Daněk
Praha Libeň, Vysočany
Strojírna Daněk a spol. - ČKD
Praha - Karlín
Pražská akciová strojírna
dříve Ruston
Akciová továrna automobilů J. Walter a spol.
Praha - Jinonice
České loděnice
Praha - Libeň
Továrna mlýnských strojů
Prokop a synové
Pardubice
Továrna letadel Aero
Vodochody
provoz Kralupy nad Vltavou
Václav Neubert a synové,
grafický umělecký ústav a nakladatelství
Praha - Smíchov
Veřejná společnost T. & A. Baťa
k provozování výroby plátěné a houněné obuvi
Baťa a.s. - Zlín
Továrna na hedvábné zboží J. A. Valero
Kocbeře
J. A. Kluge - přádelna lnu
Texlen Trutnov
Weberei Brüder Kubinzky
TIBA Beroun
Kuffler & Reichel
Baumwollspinnerei Brodetz
JAWA Týnec nad Sázavou

Rohanský ostrov v Praze
kdysi hlavní základna pro výstavbu metra
Pražský industriál